Dominika Świątek

Kierownik muzyczny

Pieśniarka, autorka muzyki i tekstów, polonistka. Absolwentka szkoły muzycznej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współtwórczyni reaktywowanego w 2005 r. Teatru Hybrydy.

Dominika Świątek

Wielokrotna jurorka przeglądów i festiwali artystycznych. Komponuje muzykę do wierszy polskich poetów. Wydała trzy płyty ze swoimi kompozycjami: do wierszy Zbigniewa Herberta („Siódmy anioł” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Juliusza Słowackiego („Proroctwo” pod patronatem Senatu RP) oraz współczesnego poety – Jerzego Hajdugi („Coraz ciszej”). Jest autorką muzyki do spektakli teatralnych – „Mandelsztam” oraz „Gonimy dopóki żywi” na podstawie twórczości Czesława Miłosza w reżyserii Macieja Dzięciołowskiego.

W repertuarze ma zarówno utwory poetyckie, jak i rozrywkowe, polskie i europejskie, m.in. francuskie i rosyjskie. Współpracowała z wieloma artystami polskimi i zagranicznymi. Koncertuje w całej Polsce, m.in. występowała w Teatrze Żydowskim w Warszawie, Teatrze Słowackiego w Krakowie, Piwnicy pod Baranami, Teatrze im. S. Witkiewicza w Zakopanem oraz za granicą, m.in. w Niemczech, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi, Rosji i USA.