Spektakle

Spektakle w repertuarze, archiwalne, w przygotowaniu.
 

Na pełnym morzu

Spektakl „Na pełnym morzu” wg Sławomira Mrożka to kolejna adaptacja tego wielkiego dramaturga w Teatrze Hybrydy UW w 5. rocznicę jego śmierci. Tym razem Teatr Hybrydy UW wziął na warsztat tekst z przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku, który jak większość sztuk mistrza Mrożka, nie zestarzał się i wciąż niesie uniwersalny przekaz treści, metafor i symboli. Ponadczasowość sztuki, obok jej kunsztu dramaturgicznego, daje jej interpretatorom ogromne pole do popisu. Reżyser przeniósł akcję sztuki do szpitala psychiatrycznego, gdzie bohaterami, wbrew oryginałowi, jest pięć kobiet. Dyscyplina i z góry ustalone zasady funkcjonowania tego miejsca nie odpowiadają jednak pensjonariuszkom, które mają chytry plan. Czy i jak go zrealizują widzowie dowiedzą się podczas spektaklu.   Reżyseria: Hubert Zimoląg. Obsada: Malwina Dutkiewicz, Anna Król,...
Więcej
 

Świat w obłokach. Marzec 1968

„Świat w obłokach” to wyjątkowy spektakl muzyczny upamiętniający 50. rocznicę wystąpień studenckich 1968 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Scenariusz został oparty na poezji pokolenia Marca ’68, przedstawicieli Nowej Fali, twórców niepokornych, zakazanych, skazanych w PRL na zapomnienie, dla których protesty i ich konsekwencje stały się przełomem pokoleniowym, artystycznym i mentalnym: Krynicki, Moczulski i Teatr Stu, Lipska, Kelus, Kabaret Salon Niezależnych. Wykorzystano także utwory nawiązujące tematycznie do tamtych wydarzeń (Kaczmarski, Osiecka, Młynarski), odzwierciedlające klimat końca lat 60. (Piwnica pod Baranami, Niemen), a także twórczość studencką, która powstała anonimowo jako bezpośrednia reakcja na toczące się wydarzenia. W spektaklu znajdują się także odniesienia do „Dziadów” A. Mickiewicza, poematu, który stał się iskrą zapalną wydarzeń marcowych. Spektakl uświetnia wykonywana na żywo muzyka uznanych kompozytorów w wyjątkowych aranżacjach oraz autorskie kompozycje...
Więcej
 

Łysa śpiewaczka

„Łysa śpiewaczka” Eugène Ionesco uważana jest za jedną z najważniejszych sztuk teatru absurdu. Na ile sztuka, której pierwsza premiera miała miejsce prawie 60 lat temu, może być aktualna dzisiaj, gdy absurd i groteska w teatrze nie są czymś nowym? Wystawiając sztukę Ionesco, zwracamy uwagę na miałkość naszej codziennej komunikacji. Coraz częściej rozmawiamy z drugą osobą jedynie wypowiadając zdania, za którymi nie kryje się nic więcej. W natłoku słów stajemy się coraz bardziej samotni. Czy w dobie przesytu nieraz sztucznymi formami komunikacji możemy jeszcze zachować siebie i dojrzeć drugiego człowieka? W przedstawianej przez nas inscenizacji zastanawiamy się także nad rolą i oczekiwaniami widza we współczesnym teatrze (lub widza jako odbiorcy jakiegokolwiek tworu kultury). Co stanie się, jeśli zerwiemy lub rozbudujemy do wyolbrzymionych...
Więcej
 

Serenada

„Serenada” Sławomira Mrożka to zabawna, czasem groteskowa opowieść o postrzeganiu ludzi i ich roli w określonych sytuacjach życiowych i zawodowych, zwłaszcza w świecie blichtru i show-biznesu. To ponadczasowa sztuka o uprzedmiotowieniu ludzi, ich szufladkowaniu i wkładaniu w utarte stereotypy i konwencje. Intuicyjne uchwyceniu typowych zachowań ludzkich rozbawi nawet największych sceptyków. Kurnik i zachodzące wśród jego mieszkańców relacje damsko-męskie są tylko metaforą, skłaniającą widzów do poszukiwania głębszego sensu, zwłaszcza do postawienia pytania, kim lub czym jest człowiek we współczesnym medialnym, celebryckim świecie. Czy ludzkie namiętności są niepotrzebne, a szczere emocje niemodne, czy doświadczamy zaniku tożsamości człowieka, jego indywidualności na rzecz masowej kreacji na podobieństwo tabloidowych schematów i wzorców? Reżyseria: Hubert Zimoląg Obsada: Agata Gontarczyk, Anna Maria Król, Piotr Sokołowski, Karolina Sudolska,...
Więcej
 

List z daleka

„Spójrz w oczy przybysza – tam znajdziesz prawdę” mówią bohaterowie „Listu z daleka”. A my? Co możemy dostrzec w oczach gości? Czy powinniśmy się ich bać? Czy w ogóle możliwe jest, że doczekamy się ich przybycia? W świecie, w którym wszystko zaczyna się psuć, to, na co czekamy, może być bliżej niż nam się wydaje. Scenariusz i reżyseria: Paweł Leszkowicz Muzyka: Mateusz Wróbel, Krystian Czaja, Dominika Świątek Obsada: Kinga Błażejewicz, Agnieszka Śnieżko, Grzegorz Gawlista, Tomas Senda, Krystian Czaja, Gabriela Klimczak, Nina Putyńska, Bogumiła Radziszewska Premiera spektaklu miała miejsce 12 lutego 2017 r. w Okęckiej Sali Widowiskowej. Spektakl trwa ok. 110 minut.

Spektakle archiwalne

Allelujki 

Allelujki

Wszystkich, którzy chcą przeżyć Wielkanoc w niecodziennym klimacie, gorąco zapraszamy na spektakl pt. "Allelujki" w reżyserii Beaty Postnikoff.
pokojówki 

Pokojówki

Relacje między kobietami, hierarchia zależności, władza i jej nadużycia, powiązania prowadzące do patologii, patowe sytuacje testujące ludzką moralność i psychiczną kondycję.
JUSTYNA, SIOSTRA MOJEJ 

Justyna, siostra mojej

Przejmujące studium ludzkiej psychiki, rozgrywające się w trójkącie: Justyna, Kinga oraz dr Brock.
aktorzy 

Zrządzenie losu

Na ciemnej, leśnej drodze Jack Smith potrąca młodego mężczyznę. Zbrodnia doskonała w zamian za… dobrą zabawę.
osaczenie spektakl 

Osaczenie

Dramat psychologiczny o gęstej, sugestywnej atmosferze. Miłość, zazdrość, chęć odwetu doprowadzają do tragicznych wydarzeń, których świadkami i współuczestnikami stają się sąsiedzi i znajomi bohaterów.
Kolejny spektakl z cyklu Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman 

Znów zakwitną białe bzy

Kolejny spektakl z cyklu Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman, którego założeniem jest przybliżenie widzom twórczości trzech wielkich artystów
GONIMY DOPOKI ŻYWI CZ. II wg Czesława Miłosza 

Gonimy dopóki żywi Cz.II

Po ponad roku od premiery cz. I Teatr przygotował cz. II widowiska poetycko-muzycznego wg tekstów Czesława Miłosza z kompozycjami Dominiki Świątek z aktorami Teatru w rolach głównych.
GONIMY DOPÓKI ŻYWI CZ. I wg Czesława Miłosza 

Gonimy dopóki żywi Cz.I

Widowisko poetycko-muzyczne na podstawie poezji i fragmentów wypowiedzi Czesława Miłosza.
jak ty nic nie rozumiesz 

Jak Ty nic nie rozumiesz…

Historia w stylu retro trzypokoleniowej rodziny napisana świetnymi tekstami Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota
nalej mi wina 

Nalej mi wina!

Spektakl muzyczny poświęcony twórczości Mariana Hemara i Juliana Tuwima, wybitnych twórców współpracujących ze sobą w latach międzywojennych
urwany film 

Urwany film

Bohater budzi się po szalonej imprezie z potwornym bólem głowy i... zupełnym zanikiem pamięci.
pomysl na morderstwo 

Pomysł na morderstwo

W domu jednego z pisarzy, stojącym samotnie na angielskim wzgórzu, rozegrają się dramatyczne wydarzenia, które obnażą istotę związków łączących bohaterów.
persona non grata 

Persona (non) grata

Bohater, jak co dzień, wraca z pracy do domu pociągiem. Przysiada się do niego nieznajomy mężczyzna, za wszelką cenę usiłuje nawiązać kontakt.
TAJEMNICE PAŃSTWA NORBERY 

Tajemnice Państwa Norbery

Akcja spektaklu rozgrywa się w pod Londynem, w wiejskiej posiadłościnależącej do Charlesa Norbery, popularnego autora książek dla dzieci.
list do ojca 

List do ojca

Chcemy pokazać, że mimo kryzysu ojcostwa i wartości rodzinnych w ogóle, zaniku wzorców, „powrót ojca” jest możliwy. Być może spektakl pomoże widzom spotkać się lub rozstać na zawsze ze swoim ojcem.
Nie ma takiego numeru - aktorka 

Nie ma takiego numeru

Na wpół sparaliżowana młoda kobieta przypadkowo włącza się w rozmowę telefoniczną, z której dowiaduje się o planowanym morderstwie.
niebieskie okulary spektakl teatr hybrydy 

Niebieskie okulary

Kameralny wieczór poetycko-muzyczny poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego
wesołe miasteczko spektakl 

Wesołe miasteczko

Wesołe miasteczko to przedstawienie wielkich kontrastów. Bohaterowie, uczestnicy parady klownów, krok po kroku ujawniają widzowi prawdę o człowieku i jego losie.
spektakle poetycko-muzyczne i kabaretowe 

GONIMY DOPÓKI ŻYWI oraz ARS BIBENDI, CZYLI NALEJ MI WINA!

Kolaże spektakli poetycko-muzycznych i kabaretowych prezentowane w latach 2013-2015 podczas wyjazdów Teatru Hybrydy UW do Stanów Zjednoczonych
Małe zbrodnie małżeńskie II 

Małe zbrodnie małżeńskie II

Historia o miłości, jej sile, grze charakterów oraz powracającej zbrodni.
Spektakl teatralny Iluzje Teatru Hybrydy 

Iluzje

Czwórka ludzi, bez imion, po prostu pierwszy i drugi mężczyzna, pierwsza i druga kobieta. Wychodzą na scenę po to, żeby opowiedzieć o życiu dwóch par małżeńskich.
małe zbrodnie małżeńskie 

Małe zbrodnie małżeńskie I

Małe zbrodnie małżeńskie E.E. Schmitta to przewrotna, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o związku dwojga kochających się ludzi.
dziecięcy pokój 

Dziecięcy pokój

Dziecięcy pokój stanowi pełną niejednoznaczności i zagadek teatralną łamigłówkę, której rozwiązanie ma skłonić widza do pochylenia się nad delikatnością relacji rodzinnych.
monogram m 

Monogram M

Widowisko poetycko-muzyczne na podstawie twórczości Mariana Hemara i Władysława Szpilmana.
kobieta z przeszłości 

Kobieta z przeszłości

Pewnego dnia w życiu młodej dziennikarki Isabel pojawi się tajemnicza kobieta z przeszłości
Muzyczne variete Spektakl 

Muzyczne Variété

Niezapomniane piosenki retro, starsze i nieco młodsze, wesołe i bardziej liryczne.
Orfeusz i Eurydyka Spektakl 

Orfeusz i Eurydyka

Premiera dwóch spektakli teatru ruchu i tańca do muzyki Edwarda Griega i Hansa Zimmera
pastorałki nasze codzienne 

Pastorałki nasze codzienne

Inspiracją dla twórców koncertu Pastorałki Nasze Codzienne była z jednej strony staropolska tradycja pastorałek i jasełkowych przyśpiewek, z drugiej zaś współczesna polska rzeczywistość, ze wszystkimi jej problemami, bolączkami, ale także radościami i nadziejami na przyszłość.
Będziem Polakami. Śpiewnik niepodległościowy - Spektakl 

Będziem Polakami. Śpiewnik niepodległościowy.

Najpiękniejsze pieśni patriotyczne - legionowe i niepodległościowe w Muzeum Niepodległości w Warszawie
Une Balladyna 

Une Balladyna

Teatr Hybrydy gościł we Francji, gdzie odbyła się premiera spektaklu francuskojęzycznego Une Balladyna
moje miasto 

Moje miasto

Na zaproszenie i dzięki uprzejmości Dyrekcji Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie oraz Fundacji Przyjaciół Skolimowa zaprezentowaliśmy koncert poezji Zbigniewa Herberta z muzyką Dominiki Świątek.

Wieczny Pielgrzym

Wieczny Pielgrzym to spektakl poetycko-muzyczny poświęcony jednemu z największych współczesnych autorytetów - Janowi Pawłowi II.

Moja bezbronna ojczyzna

Na koncert składały się specjalnie wybrane na tę okazję utwory Juliusza Słowackiego i Zbigniewa Herberta. Muzykę skomponowała Dominika Świątek, co nadało śpiewanym tekstom bardzo osobisty charakter.
człowieczy los 

Człowieczy los

W 25 rocznicę śmierci Anny German Teatr Hybrydy zaprezentował szerokiej publiczności pieśni i piosenki tej ponadczasowej artystki.
pod niebem paryża 

Pod niebem Paryża

Podczas niedzielnych wieczorów, w paryskich klimatach zabrzmiały radosne i poruszające piosenki z repertuaru Edith Piaf, Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura, Georgesa Brassensa
miłość ci wszystko wybaczy 

Miłość ci wszystko wybaczy… , czyli Tuwim dla dorosłych

Tym razem Teatr Hybrydy zmierzył się z twórczością Juliana Tuwima, wybitnego poety i popularnego satyryka. Balansując między liryzmem a groteską, patriotycznym nastrojem i tkliwą humoreską, widzowie odkryli nieznane, zaskakujące oblicze Tuwima.
warszawskie dzieci 

Warszawskie dzieci

Spektakl został sprowokowany 63 rocznicą upadku Powstania Warszawskiego i jest wyrazem pamięci Teatru o bohaterach tych tragicznych wydarzeń. Na spektakl złożyła się kilkuaktowa sztuka oparta na dramacie K. Brauna „Szkło bolesne. Opowieść Matki o Powstaniu Warszawskim” oraz piosenki przedwojenne i powstańcze.
sercowa ruletka 

Sercowa ruletka

Repertuar urzekał prostotą, dowcipem, piękną muzyką, a historie w nim opowiadane zapraszały widza do teatralnej podróży w krainę uczuć, zabawy, przemijania. Bo to był spektakl o miłości, jej wielu barwach i odcieniach zawartych w kilkunastu piosenkach.
Romeo i Julia 

Romeo i Julia, czyli piosenka jest dobra na wszystko

W scenerii ciemnej kamienicy, gdzie piękna jest tylko miłość tytułowych bohaterów zabrzmiały piosenki niezapomnianego Kabaretu Starszych Panów. Sentymentalna podróż z Jerzym Wasowskim i Jeremim Przyborą była odważniejsza i dosadniejsza niż kiedyś.

Nasza klasa

Koncert poświęcony twórczości Jacka Karczmarskiego. Obsada: Anna Jeż, Edyta Nestorowicz, Dominika Świątek, Mateusz Andruszkiewicz, Leszek Czajkowski, Maciej Dzięciołowski, Marcin Kopka, Mateusz Nagórski.