Spektakle

Spektakle w repertuarze, archiwalne, w przygotowaniu.
 

Świat w obłokach. Marzec 1968

„Świat w obłokach” to wyjątkowy spektakl muzyczny upamiętniający 50. rocznicę wystąpień studenckich 1968 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Scenariusz został oparty na poezji pokolenia Marca ’68, przedstawicieli Nowej Fali, twórców niepokornych, zakazanych, skazanych w PRL na zapomnienie, dla których protesty i ich konsekwencje stały się przełomem pokoleniowym, artystycznym i mentalnym: Krynicki, Moczulski i Teatr Stu, Lipska, Kelus, Kabaret Salon Niezależnych. Wykorzystano także utwory nawiązujące tematycznie do tamtych wydarzeń (Kaczmarski, Osiecka, Młynarski), odzwierciedlające klimat końca lat 60. (Piwnica pod Baranami, Niemen), a także twórczość studencką, która powstała anonimowo jako bezpośrednia reakcja na toczące się wydarzenia. W spektaklu znajdują się także odniesienia do „Dziadów” A. Mickiewicza, poematu, który stał się iskrą zapalną wydarzeń marcowych. Spektakl uświetnia wykonywana na żywo muzyka uznanych kompozytorów w wyjątkowych aranżacjach oraz autorskie kompozycje...
Więcej
 

List z daleka

„Spójrz w oczy przybysza – tam znajdziesz prawdę” mówią bohaterowie „Listu z daleka”. A my? Co możemy dostrzec w oczach gości? Czy powinniśmy się ich bać? Czy w ogóle możliwe jest, że doczekamy się ich przybycia? W świecie, w którym wszystko zaczyna się psuć, to, na co czekamy, może być bliżej niż nam się wydaje. Scenariusz i reżyseria: Paweł Leszkowicz Muzyka: Mateusz Wróbel, Krystian Czaja, Dominika Świątek Obsada: Kinga Błażejewicz, Agnieszka Śnieżko, Grzegorz Gawlista, Tomas Senda, Krystian Czaja, Gabriela Klimczak, Nina Putyńska, Bogumiła Radziszewska Premiera spektaklu miała miejsce 12 lutego 2017 r. w Okęckiej Sali Widowiskowej. Spektakl trwa ok. 110 minut.
Spektakl o miłości 

Towarzyski brydż / Sercowa ruletka

Spektakl o miłości, jej wielu barwach i odcieniach zawartych w lekkich skeczach oraz wesołych i lirycznych piosenkach.
 

Jabłko Adama

Jabłko Adama to autorski tekst Michała Jareckiego vel Pawła Leszkowicza, będący studium samotności i poszukiwania sensu.
 

Szczęśliwy pech

Komediowy wariant motywu faustowskiego – odwiecznej walki dobra ze złem.

Spektakle archiwalne

 

Łysa śpiewaczka

„Łysa śpiewaczka” Eugène Ionesco uważana jest za jedną z najważniejszych sztuk teatru absurdu. Na ile sztuka, której pierwsza premiera miała miejsce...
Więcej
 

Serenada

„Serenada” Sławomira Mrożka to zabawna, czasem groteskowa opowieść o postrzeganiu ludzi i ich roli w określonych sytuacjach życiowych i zawodowych,...
Więcej
Allelujki 

Allelujki

Wszystkich, którzy chcą przeżyć Wielkanoc w niecodziennym klimacie, gorąco zapraszamy na spektakl pt. "Allelujki" w reżyserii Beaty Postnikoff.
pokojówki 

Pokojówki

Relacje między kobietami, hierarchia zależności, władza i jej nadużycia, powiązania prowadzące do patologii, patowe sytuacje testujące ludzką moralność i psychiczną kondycję.
JUSTYNA, SIOSTRA MOJEJ 

Justyna, siostra mojej

Przejmujące studium ludzkiej psychiki, rozgrywające się w trójkącie: Justyna, Kinga oraz dr Brock.
aktorzy 

Zrządzenie losu

Na ciemnej, leśnej drodze Jack Smith potrąca młodego mężczyznę. Zbrodnia doskonała w zamian za… dobrą zabawę.
osaczenie spektakl 

Osaczenie

Dramat psychologiczny o gęstej, sugestywnej atmosferze. Miłość, zazdrość, chęć odwetu doprowadzają do tragicznych wydarzeń, których świadkami i współuczestnikami stają się sąsiedzi i znajomi bohaterów.
Kolejny spektakl z cyklu Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman 

Znów zakwitną białe bzy

Kolejny spektakl z cyklu Jak za dawnych lat – Hemar, Jurandot, Szpilman, którego założeniem jest przybliżenie widzom twórczości trzech wielkich artystów
GONIMY DOPOKI ŻYWI CZ. II wg Czesława Miłosza 

Gonimy dopóki żywi Cz.II

Po ponad roku od premiery cz. I Teatr przygotował cz. II widowiska poetycko-muzycznego wg tekstów Czesława Miłosza z kompozycjami Dominiki Świątek z aktorami Teatru w rolach głównych.
GONIMY DOPÓKI ŻYWI CZ. I wg Czesława Miłosza 

Gonimy dopóki żywi Cz.I

Widowisko poetycko-muzyczne na podstawie poezji i fragmentów wypowiedzi Czesława Miłosza.
jak ty nic nie rozumiesz 

Jak Ty nic nie rozumiesz…

Historia w stylu retro trzypokoleniowej rodziny napisana świetnymi tekstami Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota
nalej mi wina 

Nalej mi wina!

Spektakl muzyczny poświęcony twórczości Mariana Hemara i Juliana Tuwima, wybitnych twórców współpracujących ze sobą w latach międzywojennych
urwany film 

Urwany film

Bohater budzi się po szalonej imprezie z potwornym bólem głowy i... zupełnym zanikiem pamięci.
pomysl na morderstwo 

Pomysł na morderstwo

W domu jednego z pisarzy, stojącym samotnie na angielskim wzgórzu, rozegrają się dramatyczne wydarzenia, które obnażą istotę związków łączących bohaterów.
persona non grata 

Persona (non) grata

Bohater, jak co dzień, wraca z pracy do domu pociągiem. Przysiada się do niego nieznajomy mężczyzna, za wszelką cenę usiłuje nawiązać kontakt.
TAJEMNICE PAŃSTWA NORBERY 

Tajemnice Państwa Norbery

Akcja spektaklu rozgrywa się w pod Londynem, w wiejskiej posiadłościnależącej do Charlesa Norbery, popularnego autora książek dla dzieci.
list do ojca 

List do ojca

Chcemy pokazać, że mimo kryzysu ojcostwa i wartości rodzinnych w ogóle, zaniku wzorców, „powrót ojca” jest możliwy. Być może spektakl pomoże widzom spotkać się lub rozstać na zawsze ze swoim ojcem.
Nie ma takiego numeru - aktorka 

Nie ma takiego numeru

Na wpół sparaliżowana młoda kobieta przypadkowo włącza się w rozmowę telefoniczną, z której dowiaduje się o planowanym morderstwie.
niebieskie okulary spektakl teatr hybrydy 

Niebieskie okulary

Kameralny wieczór poetycko-muzyczny poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego
wesołe miasteczko spektakl 

Wesołe miasteczko

Wesołe miasteczko to przedstawienie wielkich kontrastów. Bohaterowie, uczestnicy parady klownów, krok po kroku ujawniają widzowi prawdę o człowieku i jego losie.
spektakle poetycko-muzyczne i kabaretowe 

GONIMY DOPÓKI ŻYWI oraz ARS BIBENDI, CZYLI NALEJ MI WINA!

Kolaże spektakli poetycko-muzycznych i kabaretowych prezentowane w latach 2013-2015 podczas wyjazdów Teatru Hybrydy UW do Stanów Zjednoczonych
Małe zbrodnie małżeńskie II 

Małe zbrodnie małżeńskie II

Historia o miłości, jej sile, grze charakterów oraz powracającej zbrodni.
Spektakl teatralny Iluzje Teatru Hybrydy 

Iluzje

Czwórka ludzi, bez imion, po prostu pierwszy i drugi mężczyzna, pierwsza i druga kobieta. Wychodzą na scenę po to, żeby opowiedzieć o życiu dwóch par małżeńskich.
małe zbrodnie małżeńskie 

Małe zbrodnie małżeńskie I

Małe zbrodnie małżeńskie E.E. Schmitta to przewrotna, zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o związku dwojga kochających się ludzi.
dziecięcy pokój 

Dziecięcy pokój

Dziecięcy pokój stanowi pełną niejednoznaczności i zagadek teatralną łamigłówkę, której rozwiązanie ma skłonić widza do pochylenia się nad delikatnością relacji rodzinnych.
monogram m 

Monogram M

Widowisko poetycko-muzyczne na podstawie twórczości Mariana Hemara i Władysława Szpilmana.
kobieta z przeszłości 

Kobieta z przeszłości

Pewnego dnia w życiu młodej dziennikarki Isabel pojawi się tajemnicza kobieta z przeszłości
Muzyczne variete Spektakl 

Muzyczne Variété

Niezapomniane piosenki retro, starsze i nieco młodsze, wesołe i bardziej liryczne.
Orfeusz i Eurydyka Spektakl 

Orfeusz i Eurydyka

Premiera dwóch spektakli teatru ruchu i tańca do muzyki Edwarda Griega i Hansa Zimmera
pastorałki nasze codzienne 

Pastorałki nasze codzienne

Inspiracją dla twórców koncertu Pastorałki Nasze Codzienne była z jednej strony staropolska tradycja pastorałek i jasełkowych przyśpiewek, z drugiej zaś współczesna polska rzeczywistość, ze wszystkimi jej problemami, bolączkami, ale także radościami i nadziejami na przyszłość.
Będziem Polakami. Śpiewnik niepodległościowy - Spektakl 

Będziem Polakami. Śpiewnik niepodległościowy.

Najpiękniejsze pieśni patriotyczne - legionowe i niepodległościowe w Muzeum Niepodległości w Warszawie
Une Balladyna 

Une Balladyna

Teatr Hybrydy gościł we Francji, gdzie odbyła się premiera spektaklu francuskojęzycznego Une Balladyna
moje miasto 

Moje miasto

Na zaproszenie i dzięki uprzejmości Dyrekcji Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie oraz Fundacji Przyjaciół Skolimowa zaprezentowaliśmy koncert poezji Zbigniewa Herberta z muzyką Dominiki Świątek.

Wieczny Pielgrzym

Wieczny Pielgrzym to spektakl poetycko-muzyczny poświęcony jednemu z największych współczesnych autorytetów - Janowi Pawłowi II.

Moja bezbronna ojczyzna

Na koncert składały się specjalnie wybrane na tę okazję utwory Juliusza Słowackiego i Zbigniewa Herberta. Muzykę skomponowała Dominika Świątek, co nadało śpiewanym tekstom bardzo osobisty charakter.
człowieczy los 

Człowieczy los

W 25 rocznicę śmierci Anny German Teatr Hybrydy zaprezentował szerokiej publiczności pieśni i piosenki tej ponadczasowej artystki.
pod niebem paryża 

Pod niebem Paryża

Podczas niedzielnych wieczorów, w paryskich klimatach zabrzmiały radosne i poruszające piosenki z repertuaru Edith Piaf, Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura, Georgesa Brassensa
miłość ci wszystko wybaczy 

Miłość ci wszystko wybaczy… , czyli Tuwim dla dorosłych

Tym razem Teatr Hybrydy zmierzył się z twórczością Juliana Tuwima, wybitnego poety i popularnego satyryka. Balansując między liryzmem a groteską, patriotycznym nastrojem i tkliwą humoreską, widzowie odkryli nieznane, zaskakujące oblicze Tuwima.
warszawskie dzieci 

Warszawskie dzieci

Spektakl został sprowokowany 63 rocznicą upadku Powstania Warszawskiego i jest wyrazem pamięci Teatru o bohaterach tych tragicznych wydarzeń. Na spektakl złożyła się kilkuaktowa sztuka oparta na dramacie K. Brauna „Szkło bolesne. Opowieść Matki o Powstaniu Warszawskim” oraz piosenki przedwojenne i powstańcze.
sercowa ruletka 

Sercowa ruletka

Repertuar urzekał prostotą, dowcipem, piękną muzyką, a historie w nim opowiadane zapraszały widza do teatralnej podróży w krainę uczuć, zabawy, przemijania. Bo to był spektakl o miłości, jej wielu barwach i odcieniach zawartych w kilkunastu piosenkach.