Teatr Hybrydy

Honorowe wyróżnienie

Honorowe wyróżnienie
11 grudnia 2015 r. aktor Teatru Hybrydy UW Paweł Leszkowicz stanął do konkursu na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach. Otrzymaliśmy honorowe wyróżnienie za spektakl „Jabłko Adama” wg scenariusza Pawła Leszkowicza i reżyserii Macieja Dzięciołowskiego z rąk szacownego jury pod przewodnictwem wybitnej aktorki pani Ireny Jun.

Przez trzy dni – od 10 do 12 grudnia – obejrzano w Suwalskim Ośrodku Kultury zmagania monodramistów w trzech kategoriach wiekowych. W programie znalazły się też spektakle towarzyszące oraz warsztaty.

Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu.

„Dzięki utalentowanym, poszukującym, niespokojnym choć wyciszonym młodym twórcom, z nieodłącznymi, zatroskanymi instruktorami, sale i korytarze ROKiS stały się prawdziwym schronieniem dla wszelkich teatromanów, młodych i dorosłych. W zabiegany czas przedświątecznego szaleństwa spotkania stają się – dla tych, którzy zdołają wysupłać parę chwil – niezwykłą okazją do wyciszenia i zwrócenia się w głąb duszy. Tu wszystko zaczyna się dziać samo i nabiera własnego rytmu. Całość wydarzeń splata magiczna atmosfera zimowej opowieści Melpomeny”.